Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Atipik psikotik bozukluk ve askerlik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Atipik psikotik bozukluk ve askerlik

merhaba;
    ben atipik psikotik bozukluk ve sosyal fobi tanısıyla 2 mayıs 2007'den beri tedavi görmekteyim.risperdal 4mg ve efexor 75mg kullanıyorum.sağlık güvencem olmadığı için özel bir psikiyatriste gitmekteyim ve durumum iyi olduğu için rapor alma gereği hissetmedim.nisan'da askerlik görevimi yapmak istemekteyim.
    askere alınır mıyım?alınırsam ilaçlarımı düzenli kullanabilir miyim?
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    şimdiden teşekkürler
    buna d&uuml;nya derler hepsi ge&ccedil;er<br />hangi g&uuml;n&uuml; g&ouml;rd&uuml;n akşam olmamış

ben de askere gittiğimde özel doktor hastasıydım. istersen sana durumunu anlatan bir mektup verir, o da rapor yerine geçer.

ya da aynı şeyi çalıştığı kurumdan resmi olarak çıkarttırır ama tabi o zaman muayene olman lazım ki devlet hastanesi ise 15 lira gibi bir para ödemen gerekir.
    üretmek ya da üretememek... işte bütün mesele bu!

Yorum

teşekkürler
      buna d&uuml;nya derler hepsi ge&ccedil;er<br />hangi g&uuml;n&uuml; g&ouml;rd&uuml;n akşam olmamış

Yorum

tyler_d atipik psikoz ve sosyal fobi tanısı bende de mevcut Risperdal consta 50 mg ve Zeyprexa velotab kullanıyorum. İstanbul'da yaşıyorsan görüşmek isterim.Geçmiş olsun.

Yorum

merhaba catatonic
          ben izmirliyim.yüzyüze görüşemesek de msn'de görüşebiliriz.özeline
          yolluyorum msn adresimi

Yorum

Bence askere gitmek için acele etme,hatta yapmaman daha iyi olur;ki o kadar lüzumlu bir şeyde değil.

Yorum

benim asıl sorunum işsiz olmam aslında.sürekli evde kapalı kalıyorum dışarı çıkmak içimden gelmiyor.e artık çocuk da değiliz cafelerde barlarda vakit öldürelim.kısaca bir işe ihtiyacım var.bunun için de önce askerliği yapmam gerekiyor.bu yüzden askere gitmeye karar verdim

Yorum

Anlıyorum tyler.Eğer rapor geçerli kabul edilirse askerlik senin için bir engel olmazdı.Yapmamış görünürdün ve yapman da gerekmezdi.Bir sürü küçük ayrıntının getirebileceği olumsuzlukları önlemek adına söyledim bunu.İyi gelir diye düşünüyorsan denersin tabi.Teşhis neydi?

Yorum

anlıyorum seroqual.benim teşhis atipik psikotik bozukluk ve sosyal fobi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tyler_d
                    anlıyorum seroqual.benim teşhis atipik psikotik bozukluk ve sosyal fobi
                    Askerlik şubesinde rahatsızlığızı söylersiniz ve sizi genellikle bir askeri hastaneye gönderirler ve muayene ederler ve askerliğe uygun olup olmadığınıza bakarlar. Uygun bulunmazsanız rapor yazılır ve muaf sayılırsınız.Bundan başlayın.

Ben işitme engelli olduğumdan askeri hastaneye sevkedildim ve ordan rapor aldım ve muaf tutuldum. Belki ağır psikiyatrik rahatsızlıklarda da rapor verebilirler veya askerliğin bir süre için tecili düşünülür.

Yorum

ilgin için teşekkürler maviyeşil.bakalım artık muayenede ne gibi bir karar çıkacak.ben şu an çok iyiyim hastalığımı yendim ama doktor ilaçları bıraktırmıyor.yani askere gidebilecek durumdayım ama ne diyecekler bakalım.tekrar teşekkürler

Yorum

Estağfirullah. Bu arada askerlikten sonra iş meselesine de çözüm bulursunuz inşallah

Yorum

inşallah

Yorum

Selam

Askere gitmaden önce sağlık muyenesinde geçersin. Muayene esnasında sağlık problemini anlatırsan büyük bir ihtimalle seni askerlikten muaf sayarlar.Diyelim yinede askere gittin.Orda bölük komutanına rahatsızlığını anlatırsan seni revire yollar ordada ilaçlarını alabilirsin.Geçmiş osun dileklerimle kendine iyi bak.

Yorum

mrb arkadaşlar,
                              bu askerlik konusunda bizde dertliyiz.nişanlım yoğun bir anksiyete bozukluğu yaşıyor ve tedaviye yeni başladı 3ay kadar.prozak içiyor.27 yaşında ve askerliğe gerçekten hazır eğil kaldıramaz.eğer açıköğretim sınavını veremezse alıcaklar fazla ertelenmiyor.bildiğim kadarıyla asrde ilaç içirtmezler.ne olacak bilmiyorum
                              x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Yorum

İşleniyor...
                              X