Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sevgilime küçükken tecavüz edilmiş. Ne yapmalıyım ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Kiz arkadasin kesinlikle seni kekliyor. 5 Yasindaki cocuga tecavuz olmaz. olsada zaten herhangi bir saglik kurulusuna goturmeleri gerekir. saglik kurumu butur olaylari hemen polise bildiriyor. Polis kaydini sorun. Ayrica kiz arkadasinizi
    gecmisteki arkadaslarini ogrenmeye calsiin ve onlardan kiz arkadsinin hakkinda bilgi ogrenmeye calisin. O zaman anliyacaksini sizi kekledigini.
    Ayrica kadinlarin en buyuk silahi erkeklere karsi aglamaktir. Erkek hemen saf gibi kanar. Ben bu tecrubeleri yasiyarak ogrendim. seni kandiriyor.
    Last edited by mertcik; 09-10-2012, 06:17 PM.

Yorum

mertcik doğru söylüyor...

5 yaşındaki bir çocuk tecavüze uğrarsa, ya hayatını kaybeder ya da geri döndürelemeyecek şekilde fiziksel sakatlığa maruz kalır.

Yalnız anlamadığım şey şu; sevgilin neden böyle bir yalan söyleme gereği hissetmiş? Eğer senden önce bir başkasıyla cinsel bir birliktelik yaşamışsa bunu dürüstçe söylesin. Neden saklıyor ki? Bu normal bir olay...

Yorum

Arkadaşım herkesin düşüncesi duyguları farklıdır. Senin için bekaret önemlimi bunu ileride evlendikten sonra sorgulayacakmısın kafana takacakmısın evliliği mutlu bir biçimde sürdürecekmisin. Herşeyi iyice düşün duyguları bir tarafa koy. Önemli olan ilk öncelikli olarak senin hayatın. Sonra başkalarının hayatı. Sen başkalarına iyilik yap ama kendinden birşeyler eksilterek kendinden birşeyler kopararak üzülerek yapma.

Ben bunların hepsini yaşadım. Sonum ömür boyu içimden atamadığım depresyon kaldı. 150 mg efexor bile fayda etmiyor. Yıllarca evli kaldıktan sonra boşanma fikri ile bocalayabilirsin benim gibi.

5 yaşındaki bir kızın teciavüze uğrayıp bunun bilinememesi olayı ise bana göre çok saçma. Nasıl bilinemez. Çocuktaki fiziksel ve psikolojik değişiklikler nasıl algılanamaz. Varsa öyle bir edeveyn bilemiyorum.

Kararlarını verirken duygusal davranma. İyi niyetini koru ama bu iyi niyetin seni yıpratmasına izin verme. Ömür boyu içinde kalır. Kendi kendini yıpratırsın. Sevgi emek ister doğruluk ister evlenmeden önce herşey en ince ayrıntısına kadar konuşulur kapalı kart bırakılmaz. Aslında arada güçlü bir duygusal bağ olmadan tüm kartların açılması gerekir. Bence. Kafa yapına uygun ise devam edersin uymuyorsa bırakırsın.

Kendin için duyguları bir kenara bırak ve iyi düşün. Tabiki bende bir kızın böyle bir durumda olmasını asla istemezdim.

Aile ve toplum yapımızdan kaynaklı erkeklerde evlenilecek kız portresi çok farklı. Oysaki evliliğin %80 i bence sadakattir. Bir hata insanın ömrüne mal olmamalı. Ama yinede iyi düşün derim. İleride ben bunu dert etmeyeceğim hissettirmeyeceğim unutturacağım diyorsan devam et. Bende hep bir takıntı olarak kalacak kendi kendimi yiyip bitireceğim diyorsan asla evlenme.

Yorum

öyle iğreniyorumki tecavüz olaylarından 2 tane abim var artık onlardanda korkmaya başladım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: T3PK1 View Post
            Biz sevgilimle 2 senedir beraberiz ben onu çok seviyorum oda beni. gelecekte evlenme planları yapıyoruz. ama seni kandıramam söylemek zorundayım dedi. 5 yaşındayken 2 tane şerefsiz tarafından tecavüze uğramış. annesi babası kimse bilmiyor utancından kimseye söyleyememiş. Çok büyük bi ruhsal sıkıntı içerisinde. ben böyleyim beni istemessen anlarım ayrılmak istersen anlarım dedi. ama ben bunu yapamazdım ona zaten hayat vurmuş bi tanede ben tokat atamam. o benim bitanecik sevgilim. onla nolursa olsun evlenicem ama anneleriyle konusmayı reddediyor yada psikoloji destek almak istemiyor. bu olayı içine gömmeye çalışıyor ben annenlerle konusalım diyorum ama o istemiyor ne yapıcam yardımcı olun yalvarırım
            Utancından kimseye bişe diyememesi de ilginç sonuçta 5 yaşında olmuş bu olay tabi gerçekten olduysa.Yıllardır kimseye anlatamadıgını yıllar sonra ilk defa size anlatması.Kimsenin günahını almak istemem ama bu kadar da saf olmayın be kardeşim.Birbirinizi sevip oldugunuz gibi kabulleniyorsanız da sorun yok.
            Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: T3PK1 View Post
              Arkadaşlar hepinizin düşüncesine önem veriyorum, ancak ben bununla ilgili hiçbişey konusamıyorum onunla anında ağlamaya başlıyor ve hiçkimseden yardım istemiyorum ben bunu yıllarca kendi içimde yaşadım bundan sonradan öyle yapıcam ve babam öğrenirse katil olur öldürür onları eğer sende beni istemessen tabiki anlarım dedi ben saçmalama dedim. ve bir kaç arkadaş eski sevgilisiyle beraber olmustur demiş. Bizim ailemiz çok yakın iki aile ve sevgilimle küçüklüğümüzden beri yanyanayız onun herşeyini biliyorum ve bilmesem bile o güveni bana verdi yani onu yapıcak bii kız asla değil daha hayatında öpüşmemiş bile. İstemiyor asla yardım falan ve aklına gelince ağlamaya başlıyo bu duruma çok üzülüyo ne yapıcam hala bilmiyorum

arkadaşım sen iyi niyetli birisine benziyorsun açıkcası burda tartışılan yalan mı gerçek mi olaylarının da asıl cevabı sende bence..onu uzun süredir tanıyorsun yetiştiği ortamı biliyorsun..nasıl birisi olduğunu biliyorsun...söylediği şey gerçek olabilir çünkü gerçekten çocuğundan bihaber aileler var..MALESEF Kİ..artık tabi ortalık kötü diye daha çok dikkat ediyolar da bundan 10 sene önce öyle salıyolardı çayıra yani benim gördüğüm öyle..hele kırsal kesimse mesela köy veya ona benzer gecekondu mahallesi..olabilir yani.üzgünüm ki..yalan söylemiş olma ihtimali de var..her iki durum da üzücü Allah yardımcınız olsun ikinizin de..ne olursa olsun onda bundan sonra sana ihanet etmeyecek gözü görüyorsan böyle şeylere takılma birlikte mutlu mesut olun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                Arkadaşım kızın ne dediği önemli değil.
                Kendine sor.
                Seviyor musun ?
                Sevmiyor musun ?
                Seviyorsan kızın ne dediği pekte önemli değil.
                Tut ki yalan söylüyor. Keyfinden söylemiyor elbet. Daha önce birini sevmiş, isteyerek veya istemeyerek biriyle beraber olmuş. Ne yapsın ? Olmuş bir hata (hata da yok ta neyse). Hani istese 300-400 liraya hiç söylemeden de halledebilirdi her şeyi.
                Her neyse.
                İşin özü;
                Senden öncekileri sittir et. Mesele seninle ilgilenmeye başladıktan sonra olanları.
                Şimdi "DİN" "NAMUS" olayına girecek çok insan var. Gören de bunlar, 5 vakit namaz kılıp namahremin "n"sine bakmıyor sanar...

Daha yazacak dünyalar var da, uzatmayalım.

BENCE gözlerini kapa, "ben bu kızı seviyor muyum?" diye sor kendine...
                Aynen katılıyorum
                Üstüne de; kız yalan söylese neden 2 kişi desin ki? Mantken bu olayı aklamak için tek kişi de kafidir.
                Ben aslında yokum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                  Arkadaşım kızın ne dediği önemli değil.
                  Kendine sor.
                  Seviyor musun ?
                  Sevmiyor musun ?
                  Seviyorsan kızın ne dediği pekte önemli değil.
                  Tut ki yalan söylüyor. Keyfinden söylemiyor elbet. Daha önce birini sevmiş, isteyerek veya istemeyerek biriyle beraber olmuş. Ne yapsın ? Olmuş bir hata (hata da yok ta neyse). Hani istese 300-400 liraya hiç söylemeden de halledebilirdi her şeyi.
                  Her neyse.
                  İşin özü;
                  Senden öncekileri sittir et. Mesele seninle ilgilenmeye başladıktan sonra olanları.
                  Şimdi "DİN" "NAMUS" olayına girecek çok insan var. Gören de bunlar, 5 vakit namaz kılıp namahremin "n"sine bakmıyor sanar...

Daha yazacak dünyalar var da, uzatmayalım.

BENCE gözlerini kapa, "ben bu kızı seviyor muyum?" diye sor kendine...
                  süper yorumlamışsın altına imzamı atıyorum ekleyecek hiçbir söz yok

Yorum

Ahlaksız ve yalancı. 5 yaşında tecavüze uğradım diyerek zekana hakaret etmiş üstelik. Ben soruyorum, ne yapman lazım?

Yorum

Bu saatten sonra bunu sadece ikinizin bilmesi yeterli. Birileriyle konuşmanıza, konuyu açmanıza lüzum yok. Mesele senin kabul etmendeydi. Senin açından da sorun yoksa hiç açmayın bence kimseye.

Yorum

Tüm yorumları okumadım ama, ne kadar geri kafalı, salak saçma şeyler yazılmış öyle! Yok 5 yaşında tecavüz mü olurmuş, yok annesi-ailesi nasıl bilmezmiş... Ya siz nerde yaşıyorsunuz Allah aşkına!!! Tecavüzün yaşı yoktur! Aile bilemeyebilir, çünkü ailedeki bireylerin sosyal statülerini bilemezsin... Çalışıp-çalışmama durumları gibi.. Nasıl geçinip, evin içinde neler olduğu gibi... Nasıl bir insanı bu kadar kolay yargılar ve harcarsınız ya!!! Yazık size!! Yok kız yalan söylemiş miş... Siz kim oluyorsunuz da, kendi küçük beyinlerinizce olmaz öyle şey deyip, yargılıyorsunuz!!! Biraz araştırma yapın, görün Türkiye'de ve dünyada ne pisllikler oluyor... hayat sizin baktığınız pembe gözlükler gibi değil!

Ve yazıyı yazan arkadaşım, bence sen bu konu hakkında endişelenip fikir almak için gözünü kararttıysan, kız arkadaşın için dünyanın en şanslı kızı diyebilirim! Sahip çıkıyorsun, endişeleniyorsun, korumak istiyorsun.. Yaşın kaç bilmiyorum ama, bazı adam diye gezinen adamcıkların yanında, gerçekten adam gibi adamsın.. Helal sana! Şimdi sana düşen, kız arkadaşını terapi alması için zorla.. Bir şekilde bu olayın üstüne gidip, kendi içinde yüzleşmesini sağlamalısın.. Çünkü ileride bu sorun hep karşısına çıkacak.. Ve sen sen ol, sakın bu durumdayken terk etmeyi düşünme... Sana en ihtiyacı olduğu dönem, bu zaman... Sabret ve iyileşme sürecinde yanında durmaya çalış... Travma ve İyileşme diye konu başlığım olacak... Travmaya maruz kalan mağdurların nasıl bir ruh hali içinde olduğunu oku.. Bazı davranışları sana ters gelebilir.. Anlayamadığın pek çok şey olabilir... O yüzden, bu tarz mağdurların nasıl olduklarını araştır.. Ve anlamaya, onla konuşmaya çalış... Sana yaşadığı en berbat şeyi anlatan birine sakın sırtını dönme.. Umarım her şey ikiniz için de güzel olur... Allah yardımcınız olsun..
                        I've been alone all along

Yorum

Orjinal yazı sahibi: angel_of_darkness View Post
                          Tüm yorumları okumadım ama, ne kadar geri kafalı, salak saçma şeyler yazılmış öyle! Yok 5 yaşında tecavüz mü olurmuş, yok annesi-ailesi nasıl bilmezmiş... Ya siz nerde yaşıyorsunuz Allah aşkına!!! Tecavüzün yaşı yoktur! Aile bilemeyebilir, çünkü ailedeki bireylerin sosyal statülerini bilemezsin... Çalışıp-çalışmama durumları gibi.. Nasıl geçinip, evin içinde neler olduğu gibi... Nasıl bir insanı bu kadar kolay yargılar ve harcarsınız ya!!! Yazık size!! Yok kız yalan söylemiş miş... Siz kim oluyorsunuz da, kendi küçük beyinlerinizce olmaz öyle şey deyip, yargılıyorsunuz!!! Biraz araştırma yapın, görün Türkiye'de ve dünyada ne pisllikler oluyor... hayat sizin baktığınız pembe gözlükler gibi değil!

Ve yazıyı yazan arkadaşım, bence sen bu konu hakkında endişelenip fikir almak için gözünü kararttıysan, kız arkadaşın için dünyanın en şanslı kızı diyebilirim! Sahip çıkıyorsun, endişeleniyorsun, korumak istiyorsun.. Yaşın kaç bilmiyorum ama, bazı adam diye gezinen adamcıkların yanında, gerçekten adam gibi adamsın.. Helal sana! Şimdi sana düşen, kız arkadaşını terapi alması için zorla.. Bir şekilde bu olayın üstüne gidip, kendi içinde yüzleşmesini sağlamalısın.. Çünkü ileride bu sorun hep karşısına çıkacak.. Ve sen sen ol, sakın bu durumdayken terk etmeyi düşünme... Sana en ihtiyacı olduğu dönem, bu zaman... Sabret ve iyileşme sürecinde yanında durmaya çalış... Travma ve İyileşme diye konu başlığım olacak... Travmaya maruz kalan mağdurların nasıl bir ruh hali içinde olduğunu oku.. Bazı davranışları sana ters gelebilir.. Anlayamadığın pek çok şey olabilir... O yüzden, bu tarz mağdurların nasıl olduklarını araştır.. Ve anlamaya, onla konuşmaya çalış... Sana yaşadığı en berbat şeyi anlatan birine sakın sırtını dönme.. Umarım her şey ikiniz için de güzel olur... Allah yardımcınız olsun..
                          Helal olsun !! Ne guzel bir yorum!! Digerleride okusunda biraz insanlik ogrensinler!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bir umut View Post
                            Helal olsun !! Ne guzel bir yorum!! Digerleride okusunda biraz insanlik ogrensinler!
                            eyvallah, sağolasın.. umarım diyorum! haddim değil belki ama, insanların bu kadar at gözlükleriyle dünyaya bakmalarına, üstüne üstlük bilgiçlik taslayıp yargılamalarına hayatta tahammül edemiyorum..
                            I've been alone all along

Yorum

Orjinal yazı sahibi: angel_of_darkness View Post
                              eyvallah, sağolasın.. umarım diyorum! haddim değil belki ama, insanların bu kadar at gözlükleriyle dünyaya bakmalarına, üstüne üstlük bilgiçlik taslayıp yargılamalarına hayatta tahammül edemiyorum..
                              asil onlar hadlerini asmislar.
                              kimin yalan kimin dogru soyledigini bilmeden etmeden karsidakini tanimadan neler yazmislar.

Artik bebeklere bile tecavuz ediyorlar 5 yasindaki kizi birak.. bazi varliklarda insanlik diye birsey yokki!
                              Allah bin bir belalarini versin!
                              kim kime istemedigi halde dokunuyorsa o kisiyi Rabbim bin beter etsin!
                              yeter ya butun madur olan kizlar sirf onlari yalanlayan tipler yuzunden ne hale geliyorlar ne zorluklara tek basina gogus geriyorlar.
                              Ne basit ne kolay olmus yalan demek.

Allah o kizi ve onun gibi bunlari yasayan butun insanlarin yar ve yardimcisi olsun! Insanlardan hayir gelmezmis. Burdaki yorumlarda bunun ispatlarindan biri.

Yorum

Umarim sevgilinin elini hala birakmamissindir..
                                zor bir yol bekliyor travmayi asmak cok hemde cok zor. O kendini bile taniyamaz hale gelsede sen onu birakmazsin umarim..

Yorum

İşleniyor...
                                X