Duyuru

Collapse
No announcement yet.

intihar etmek neden günah oluyor ya, dayanamıyorum..

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• intihar etmek neden günah oluyor ya, dayanamıyorum..

neden Allah istediğim vakit canımı almaz ki. intihar etmek neden bu kadar zor. artık öyle korku içime işlemiş ki intihar etmekten bile korkuyorum. bu el titremesi yüzünden hep arkadaş ortamından kaçıyorum. her seferinde "bu genç yaşında şimdiden titriyorsun" demelerinden gerçekten gına geldi. sanki ben isteyerek titretiyorum.

YETER BE GERÇEKTEN İNTİHAR ETMEK İSTİYORUM........

ALLAH senin yaşamanı istediği için günah..hepimizin problemleri var..sen yine görüşüyorsun demek ki titreye titreye..ben artık görüşmeyi bile kestim.olabilir hiç arkadaşım kalmayabilir..bu hayatta tutunacak hiç dalımda kalmayabilir..gerekirse evimde tek başıma titrek titrek yaşarım..gerçi yanlızken titremiyor..netten oyun indiririm film izlerim arada çıkarım dışarı..berbat bir hayat gibi durabilir ama cehennemden çok daha iyidir..akıllı davran derim..

Yorum

Re: intihar etmek neden günah oluyor ya, dayanamıyorum..

Orjinal yazı sahibi: mustafatoprak
      neden Allah istediğim vakit canımı almaz ki. intihar etmek neden bu kadar zor. artık öyle korku içime işlemiş ki intihar etmekten bile korkuyorum. bu el titremesi yüzünden hep arkadaş ortamından kaçıyorum. her seferinde "bu genç yaşında şimdiden titriyorsun" demelerinden gerçekten gına geldi. sanki ben isteyerek titretiyorum.

tedavi olmuyormusun?
      eğer ahiret inancın varsa ,canına kıyamassın.o can sana emanet.zaman zaman bende düşünsemde sonsuz bir cehennemi göze almamıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
        ALLAH senin yaşamanı istediği için günah..hepimizin problemleri var..sen yine görüşüyorsun demek ki titreye titreye..ben artık görüşmeyi bile kestim.olabilir hiç arkadaşım kalmayabilir..bu hayatta tutunacak hiç dalımda kalmayabilir..gerekirse evimde tek başıma titrek titrek yaşarım..gerçi yanlızken titremiyor..netten oyun indiririm film izlerim arada çıkarım dışarı..berbat bir hayat gibi durabilir ama cehennemden çok daha iyidir..akıllı davran derim..
        benim yapacağım iş itibari ile öyle evde oturmak gibi bir şansım yok ki. ben de evde oturmak isterdim. ama artık babamdan para isteyemem ya. artık her seferinde millet öyle diye diye damlaya damlaya göl oldu birikti. şimdi taşma noktasına geldi. eskiden hiç olmuyordu. devamlı öyle olsa idi bu kadar zoruma gitmezdi. bir de psikolojik olduğunu bilmek ayrı bir dert zaten.... gerçekten öyle bir çıkmaza girdim ki...ne yapacağımı şaşarıdım..

Yorum

Re: intihar etmek neden günah oluyor ya, dayanamıyorum..

Orjinal yazı sahibi: panik

tedavi olmuyormusun?
          eğer ahiret inancın varsa ,canına kıyamassın.o can sana emanet.zaman zaman bende düşünsemde sonsuz bir cehennemi göze almamıyorum.
          hipnoterapist, psikolog, nörolog, psikiyatrist hepsine gittim. ama kesemedim bu titremeyi. kuran-ı kerimden, hadislerden, incilden, said-i nursiden, gazaliden, eckhart tollden, oğuz saygından, doğan cüceloğlundan okudum. ama fayda vermedi. epey ilerlemiş. bağırmak istiyorum, ağlamak istiyorum ama herşey boğazıma düğümleniyor. patlayacak gibi oluyorum.

Yorum

Allah hiç kimseyi verdiği imkândan fazlasıyla yükümlü kılmaz. Allah, bir güçlükten sonra bir kolaylık yaratacaktır. Talah Suresi, 7.ayet
            sebeplervesonuçlar haladeğişebilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: islam_gunesi
              Allah hiç kimseyi verdiği imkândan fazlasıyla yükümlü kılmaz. Allah, bir güçlükten sonra bir kolaylık yaratacaktır. Talah Suresi, 7.ayet
              Allah kızmaz inşallah ama, kaldırıyoruz diye de herşey yüklenmez ki...

Yorum

intiharı düşünmen anormal değil hastalığın kapsamında..nasıl nezle hapşurursan depresif olunca da intihar etmeyi düşünürsün.kimse seni yargılayamaz bu yüzden..ama dur bakalım fikir alılverişi yapıp bir çözüm üretelim derim ben..işin ne mesela..ya da hastalığına uygun bir iş bulma şansın..iyice düşün..aklına birşey gelecektir muhakkak..

Yorum

intiharı düşünmen anormal değil hastalığın kapsamında..nasıl nezle hapşurursan depresif olunca da intihar etmeyi düşünürsün.kimse seni yargılayamaz bu yüzden..ama dur bakalım fikir alılverişi yapıp bir çözüm üretelim derim ben..işin ne mesela..ya da hastalığına uygun bir iş bulma şansın..iyice düşün..aklına birşey gelecektir muhakkak..
                  o zaman söyleyeyim. hukuk fakültesini bitirdim ve avukatlık yapmam gerekiyor. içte ezik bile olsan dışardan özgüveni yüksek bir imaj vermen gerekiyor. ama titreme öyle değil ki. nereye saklıyon..

Yorum

çok üzüldüm :? keşke yapabileceğimiz bişey olsa :?
                    nedenini bulamadılar mı? :roll:
                    zor bir durum !kullandığın psikolojik ilaçlar yapmasın.ben yan etkilerini okuyunca risperdalı kullanmadım kızıma.aslında ölümden başka her derdin çaressi var ama arayıp bulmak lazım :?

Yorum

o zaman söyleyeyim. hukuk fakültesini bitirdim ve avukatlık yapmam gerekiyor. içte ezik bile olsan dışardan özgüveni yüksek bir imaj vermen gerekiyor. ama titreme öyle değil ki. nereye saklıyon..
                      mesela avukatlık yapmasan daha sakin bir iş ayarlasan bu imkansız değil sanırım..hukuk fakültesini bitirmiş biri herhangi bir işin üstesinden gelir..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: panik
                        çok üzüldüm :? keşke yapabileceğimiz bişey olsa :?
                        nedenini bulamadılar mı? :roll:
                        zor bir durum !kullandığın psikolojik ilaçlar yapmasın.ben yan etkilerini okuyunca risperdalı kullanmadım kızıma.aslında ölümden başka her derdin çaressi var ama arayıp bulmak lazım :?
                        psikolojin düzelirse, geçer diyorlar. düzelmekte nasıl ve ne zaman düzelme. onu senelerce aradım durdum. mecnun gibi hala da arıyorum. ama daha bulamadım..

Yorum

avatardan tahminle daha çok gençsin.hayata dair umutların olmalı. :?

Yorum

ok.farzet et en kötü ihtimalle iyileşmedin..bunula yaşamanın bir yolunu bulamaz mısın??gerekirse farklı bir iş yaparsın diyorum..çözüm bu :roll:

Yorum

mesela avukatlık yapmasan daha sakin bir iş ayarlasan bu imkansız değil sanırım..hukuk fakültesini bitirmiş biri herhangi bir işin üstesinden gelir..
                              vallah titreme olmazsa meslekte (avukatlık, hakimlik, kaymakamlık, uzman hukukçu gibi bir sürü şey var) en uç nokta nere ise oraya kadar giderim. bilgi desen sonuna kadar biliyorum. ama titreme yüzünden hep kendimi geriye çekiyorum. bildiğimi bile söyleyemiyorum. kağıt üstünde herşeyin kitabını bile yazarım.. zaten ben ile bilgi bazında kimse pek yarışmak istemez. ama benim için bu bilgi bir hiç. önemli olan titremenin geçmesi, o da geçmiyor........ :cry: :cry: :cry:

Yorum

İşleniyor...
                              X