Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EFEXOR KULLANANLAR MUTLAKA BAKSIN

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 5 yıldır efexor kullanıyorum.75 mg ile başladım.Dr.150 mg ardından 300 mg çıkardı.Son bir yıldır bilişsel problemler yaşıyorum.Ama verdiği gamsızlık duygusundan vazgeçemiyorum.Sonum ne olur bilmem.

Yorum

• Merhabalar 1 aydir kulaniyorum ilaci ve kendimi daha iyi hisediyorum istahsizligim cok kalmadi gerci iyi oluyordu kilo vriyordum simdi kendime yeni hedefler edindim kimse icin uzulmeye degmez

"Hiç bir şeyi geri almayı bekleme, yaptıkların için takdir edilmeyi bekleme, ne kadar zeki olduğunun keşfedilmesini bekleme ya da aşkının anlaşılmasını. Daireyi tamamla. gururlu, yetersiz ya da kibirli olduğun için değil, sadece artık onun senin yaşamında yeri olmadığı için. Kapıyı kapat, plağı değiştir, evi temizle, tozdan kurtul. Geçmişte olduğun kişiyi bırak ve şu anda kimsen o ol"

Sen ne zaman geldin Dünya ya....

15-20-25-30-35-40-45-50-55-60 yıl öncemi

senin için ne zaman başladı bu boyuttaki döngü ?

Kaç yıl geçti senin zamanınla ?

Diyelim ki 75 yıl ortalama ömrün var

75 x 365: 27365 gün eder

Komik değilmi sencede ?

Bi düşün bakalım şimdi Dünya dört milyar yıldır dönüyor. Kaç gün OLduğunu bul bakalım bi... Epey bi gün eder sanırım

Dünya nın umrunda değilsin. Dünya için sen yoksun !!!

dön bak bi yaşamına... 20 yıl öncesi daha dün gibi aklında dgeğilmi....

kimbilir ne zaman bitecek bu dünya daki döngün... Ve aradan bikaç yıl bile geçmeden yaşanmamışlara karışacaksın sende...

Şimdi Dünyayı döndüren senmişsin gibi düşünsende...

Bütün Dünya nın yükü sendeymişçesine çöksede omuzların !!!

Birgün sende unutulacaksın.

Unuttukların gibi...

DÜNYA NIN UMRUNDA DEĞİLSİN.

AMA DÜNYA SENİN UMRUNDA

KURTARACAĞINI DÜŞÜNÜYORSUN KENDİNCE

HAKLISINDA

bilmediğin birtek şey var...

şu an ayaklarının bastığı o yarım metrekarecik toprak parçası varya hani...

işte ona senden önce en az 50.000.000.000 ( elli milyar ) canlı ayak basmıştır emin OL.

Kendinin farkında OL

üzülmek ve mutsuz OLmakla kaybetmeye değmeyecek kadar az zamanın var...

Lütfen yaşa

SADECE YAŞA

SADECE OL

Yorum

• selam,

bugün efexor almadığım 3. günümün sonu.
        Ewet , burada ilacın asıl bırakılması gereken zamanlarda anlıyorsunuz diye yorum yazan arkadaşlara katılıyorum. ÇOK ZOR.
        Ben doktorumun kararı ile 75 mlgr dan 37,5 mlgr a geçtim. Bir hafta düzenli birer tane aldım, ikinci hafta ise gün aşırı almamı söyledi.
        Ancak gün aşırı almaya başladığımdan beri, hatta azalttığımdan beri berbat oluyorsunuz, bunu söylemeliyim.
        HAyatım bir hafta sonra ne olacak bilemiyorum. Ama bu LANET ilacı bırakmak ayrı bir depresif iş.

Neden kilo aldırıyor, çünkü sizi rahatlatıyor ve metabolizmanın çalışmasını yavaşlatıyor.
        Neler mi yaşıyorum bu 3. günün sonunda ;

azalttığımın BİRİNCİ GÜNÜ ;

şiddetli baş dönmesi
        mide kasılmaları ve bulantılar
        vucudunuzu kontrol edemiyorsunuz, sağ sola çarpıyorsunuz - " bu duvar , bu kapı daha önce buradamıydı " diye de mırıldanabılırsınız ..
        sürekli uzanma isteği..
        ışık gözleri rahatsız ediyor ve tv izleyememe durumu - ani değişen görüntüler odaklanmanızı ebgelliyor
        ve asıl kötü olan BEYNİNİZ KARINCALANIYOR
        konuşamama
        unutkanlık..

IKINCI GÜN
        hepsi , ancak % 30 hafiflemiş hali

UCUNCU GUN

BEYIN KARINCALANMASI na devam
        odak sorunu
        el ve ayaklarda karıncalanma

YARIN NE OLACAK BİLMİYORUM.

ANCAK BEN SADECE 1 YIL DÜZENLİ 75 MLGR KULLANDIM.
        DAHA YUKSEK DOZUNDA KULLANAN ARKADAŞLARA SABIR VEDE ACİLLLL ŞİFALAR DİLİYORUM.

BIR DAHA BAŞLAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.
        KURTIULAYIM YETER.
        UYUR GEZER GIBI TEPKISIZ OLMAKTANSA HAYATA VE ETRAFA.... GULER YUZLU, DUYARLI OLUP AĞLAMAYI TERCIH EDERIM.

ROBOT OLMAK İSTEMİYORUM.

SEVGILER

Yorum

• Bende uzun zaman kullandım efeksör o kadar olumsuz düşünmüyorum sadece baş dönmesi oldu bırakınca 37.5 mide bulantısı ve kusma yaptı sonra doktorum diazem kapsülün içini boşaltıp 75 mg yarısını o kapsüle boşaltmamı öyle içmemi söyledi ve yaklaşık 1 ayda bıraktım hiç bir yan etki yaşamadım.Önemli olan doktorun yaklaşımı bence.

Yorum

• hapi 3 aya yakindir kulaniyorum yenidne kendimi kotu hisetmeye basladim . pek ise yaramiyor gibi sanki. acaba doktora ma soleyip degistrsem mi hapi ki. kendimi cok down hisediyorum bugunlerde yine. allahim gurbet kaldirilmaz bir psikolojiymis cekilesi bir yer degil tez elden sevdiklerime kavustur beni rabbim

Yorum

• efexor benide kötü etkiledi 225 mg kullanıyorum

Var Tabi benimde yaslı sözlerim
              Akar Kanı cennetin bekledikleri
              Atar Gibi kalbime girmek İstedi
              Kendimi Kabrime Gömmek İstedim...

Yorum

• merhaba ben 1,5 yıldır değişik antidepresan ilaçları kullandım tabiki doktor kontrolunde...son 3 ay dokdorum sabah efexor 150 mg 2 adet akşam da 75 mg içmemi söyledi.tabi dediğini yaptım.diğer ilaçlar gibi rahat huzurlu dönem geçirdim..fakat şimdi ilacı bırakmam gerekti çünkü 3 haftalık hamile oldugumu öğrendim doktorum ilacı hemen kesmemi söyledi 2 gün içinde kestim...bugün 4.gün çoook kötü geçiyor günlerim.bu ilaç sizi iyi yapabilir ama bu yaşadıklarımdan sonra kullanım süreci değil nasıl bırakılması gerektiğini düşünmeniz gerekir.çok zor bırakılmıyor.lanet olsun ben kullanmadan önce çok daha sağlıklıklıymışım meğerse.zira otokontrollüm bendeydi.şuan öyle değil!! kontrol diye bişey kalmadı hiç olmayacak şeylere aşırı tepki veriyoorsun durmadan ağlıyorsun herşeye kabus görüyorsun ya hiç uyuyamuyorsun yada uyanamıyorsun hep yatmak istiyorsun.dun akşam kafamı duvarlara vurmaya başladım.terleme yapıyor sonra birden üşüme el parmaklarında uyuşma kulakta çınlama uğuldama kalp çarpıntısı duymama unutkanlık kasılma diş sıkması titreme aşırı hassasiyet...12 yaşında kızım var bu yaşına kadar dokunmadığım kızıma tokat attım saçlarını çektim hırpaladım birden oluyor neyaptıgının farkında olmuyorsun.ciddi snir harbinin içinde oluyorsun.ataklar 3 dak. arayla geliyor öğleden sonra 4 gibi çok daha ağırlaşıyorsun baş ağrısı başlıyor 35 yaşındayım çok zor dönemler geçrdim ama ölmeyi hiç düşünmedim istemedim fakat bu sabah yataktan ataklarla uyandım ve allahım ya bu atakları al yada canımı diye dua ettim.keşke hiç başlamasaydım.doktorumda suçlu bence bana bunları anlatabilrdi cocuk istediğimi biliyordu yavaş yavaş ilacı azaltabilirdi yada hamile kalmamam için bana korun diyebilirdi.bunları yaşamak zorunda kalmazdım...bu sürecin 15-20 gün devam edeceği soyleniyor.umarım öyle olur yada çok daha kötüye gitmez etkileri.nekadar yazsamda çektiklerimi ifade edemeyecek kadar ızdırabım var suan....fizksel ve duygusal çok acılar çektim ama eforox çok tehlikeli bi ilaç.sormak istediğiniz bişey varsa yazın.hiçbişeyiniz olmasada olur sağlığınız olduktan sonra.sevgiler.

Yorum

• Allahtan efexoru iki hafta kullanıp, cinselliği bitiren yan etkilerine daha fazla dayanamayıp bırakmışım.Ama şu an prozac belasına mecburum gibi görünüyo.

Yorum

• allahim herkese acil sifalar versin

ben 5 aydir bu ilaci kulaniyorum en son doktorum 225 mg cikarmisti allahim herseyi unutur hale geldim. sinavlarimi unutuyorum aklima bir anda gelior geldigi gibide gidiyor. universitede 2 sinavimi unutup kacirmisim hemen doktora gittim 150 ye indirdi ancak benim beynim uyusmaya basladi ben bu sacma ilaci daha fazla kulanamicam bana hicte yardimcisi olmadi zaten normal surecte ben gayet deprasyonumu atlatirdim bole sacmma ilaclarla ihtiyacim hic olmadi daha once bundan sonrada olmasin adam gibi bu ilaci birakayim bir daha da icmem butun sikintilar atlaitilior hayatte ne sikintilar var olumler var hepsi gecior gidior insan olu yine yasamaya devam ediyor ilac kulanmadan once en azindna aklim yerideydi simdi aklim yerinde degil ne oldugunu bende anlamadim bir an once sagsalim kurtulmak dilegiyle bu ilaclardan

sevgiler

Yorum

• arkadaşlar bu kadar yazılanları okuduktan sonra bu efexor xr denilen ilaca başlamak ne kadar mantıklı.bana da doktorum efexor xr 75 mg ve yanında seroquel xr 50 mg verdi başlangıç olarak.daha önce de bazı ilaçları denedim ama faydası olmamıştı.ne yapacağımı şaşırdım..

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ozgursade View Post
                        arkadaşlar bu kadar yazılanları okuduktan sonra bu efexor xr denilen ilaca başlamak ne kadar mantıklı.bana da doktorum efexor xr 75 mg ve yanında seroquel xr 50 mg verdi başlangıç olarak.daha önce de bazı ilaçları denedim ama faydası olmamıştı.ne yapacağımı şaşırdım..
                        yazılanlara bakıpta karar vermen doğru olmaz, doktorun bunu önerdiyse kullanmalısın, herkesin bünyesi, ve etkilenmesi bir değil. bu ilacı 14 ay boyunca (tedavim bitinceye kadar) kullandım, ve derslerimde hiçbir aksaklık olmadan gayet iyi ilerledim. ben de senin gibi bu yorumları okuyup korkmuştum ama hiçbişey denildiği gibi olmadı, bırakma döneminde dahi öyle aşırı bi farklılık hissetmedim, 10 gün kadar kısa sürede de alıştım.

burdaki yorumlara bakarak kendin için ciddi kararlar almamalısın, doktorunu dinle. sağlıcakla

Yorum

• teşekkür ederim yorumun için AfrAze.iyi olmak için yapılacak başka çözüm yolu yok haklısın.çok sağol.

Yorum

• Bir haftadır kullanıyorum etki yok.Antidepresanların neden 2-3 haftada etki ettiğini bilimsel bir şekilde açıklayabilir misiniz?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Geçici View Post
                              Bir haftadır kullanıyorum etki yok.Antidepresanların neden 2-3 haftada etki ettiğini bilimsel bir şekilde açıklayabilir misiniz?
                              bilimsel bir şekilde açıklanamz.aslında anti deprsesan içildiği anda beyindeki serotonin miktarı normale döner.ama nedense iyileşme 2 3 hafta belki daha uzun sürede gerçekleşir.bunun sebebini hala bilen yokk.
                              Aşk başlamadan güzel,
                              Kalplerde heyecan
                              Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
                              Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
                              Başkaları görmesin diye çabalayış,
                              Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
                              Aşk başlamadan güzel....

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Geçici View Post
                                Bir haftadır kullanıyorum etki yok.Antidepresanların neden 2-3 haftada etki ettiğini bilimsel bir şekilde açıklayabilir misiniz?
                                eski dönem ilaçlar daha çok uyku ve halsizlik yapıyodu, bildiğim kadarıyla yeni nesil ilaçlarda bu etki daha az, bu sebeple etki süresi 1 ayı bulabiliyor...yani bunun bi faydası var bizim için

Yorum

İşleniyor...
                                X