Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EFEXOR KULLANANLAR MUTLAKA BAKSIN

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: Simao View Post
    ben insanlıktan cıktım da...
    ben daha once de insan olmadıgım için bu açıdan benim için bi sorun olmadı.

Yorum

arkadaslar bu lanet ilacin 150 mg ligini cok esim kullaniyor.4-5 ay once sanirim baslamis.bana da tam soylemiyor.bilmiyorum ne zaman basladigimi diyor.ocakta 150 mg a gecmis.hayati degisti.aile ortamimiz mahvoldu.benden tamamen sogudu.evi terketti,benden korkular filan,inanilmaz degisiklikler.tekrar eve geldi,her seyi normale cevirmyey calisiyoz ama bazi seyler eskisinden cok uzak.kendisine dokundurtmuyor bile.hep uzak.ilcaldan oldugunu kabullenmiyor.ama bu sayfalari okuduktan sonra eminim.birakmasini eski ilacina donmesini istiyorum,ilacdan degil deyip kaciyor.bu konulari bile konusmak istemiyor.bende dun gece ilaclarinin hepsini sakladim.kullandirmicam dedim.nasil bu ilaci kesebilirim,kabullenmiyor.ansizin biraksa nasil olur.bana lutfen birileri yardim etsin.

Yorum

zaten ilac kullandigini senelerdir benden sakliyormus.nasil anlayamadim diye kendimi cok suclu hissediyorum.on gunde bir psikiyatir e gidiyor,yalvariyorum birlikye gidelim diye hayir diyor.onunla neler konustugunu hic anlatmiyor.ben iyiyim,deli degilim deyip kesiyor.4 aydir cok degisti.bende bittyim artik.sadece beni rahat birak diyor.korkuyorum daha kotu olcak diye.zaten bu hapin ozelliklerinden sanirim cinsel hayat filan bitti,yok artik.omur boyuda kullancam sanane diyor.2 cocukta mahvoldu.herhalde bende yakinda bu meshur hapa baslarim...ben sadece burda okuduklarimdan,arastirdiklarimdan eski hapina gec,bir doz dusurt diye tavsiye ediyorum.cunku son 1 aydir eskisinden biraz iyi,cunku olayi bilip cok buyuk destek olabiliyorum.bana herseyini anlatmasada.acaba bu hapi benim zorumla birakamazmi?hepsini sakladim,bu aksam aricak...

Yorum

kafanıza göre iş yapmayın!!

Orjinal yazı sahibi: Miss.Gothic View Post
          Merhaba arkadaşlar.Geçen hafta doktor bana da EFEXOR XR verdi,ama burdaki yorumları okuduktan sonra kullanmaktan vazgeçtim.Zaten bu günlerde kendimi daha iyi hissediyorum.Doktoruma tekrardan gidip daha hafif bi ilaç isteyeceğim.Teşekkürler.
          arkadaşım, seni buradaki yorumları dikkate almaman konusunda uyarıyorum. bu konuyu açan arkadaş kafasına göre ilacı bırakma çalışmaları yürüttüğünden ötürü başarısız olmuş ve acı çekmiş. ben 1 yıldır bu ilacı kullanıyorum. daha da ağır olan kırmızı reçeteli concerta ilacını kullanıyorum. bırakması zor mudur? elbette kolay değildir, mg azaltılarak uzun zamanda bırakılır. ben iyi oldum, haydi tmm yarın bırakıyorum diye olmaz bu iş. nitekim, konuyu açan arkadaşımız da 150 mg la iyileştiğini iddia ediyor, ancak bunu bütün doktorlar bilir ki 150 mg tedaviyi tamamlamak için yeterli doz değildir. ayrıca simge arkadaşımız, kafasına göre de ilacı bırakmaya çalışmış, buradan da anlayabiliriz ki kendisi güvenilir bir kaynak değildir. daha hafif ilaçlar kullanmanızı öneriyor ve size en büyük kötülüğü yapıyor. şunu bilin ki hafif ilaç vakit kaybıdır, sizi oyalar, uyutur, misal prozac!!!

Lütfen bu şahsın dediklerini ciddiye almayınız, doktorunuzla inatlaşmayınız, sözünden çıkmayınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: simge_3026 View Post
            arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ve efexoru kullanmamda 3. yılım o yüzden iyi tarafları kadar kötü taraflarınıda görmenizi istiyorum.

07/09/2005 ylında bazı sorunlar yüzünden hastaneye yattım.halk dilinde ve tıpta antideprasan sorunu ilk önce efexor 75 mg ve yanıda başka ilaçlar alarak tedaviye başladım.önceleri herşey yolundaydı 1 hafta hastanede yattım ve her ay düzenli olarak psikyatri yardımı almaya başladım tabi her gittiğimde efexor hariç diğer ilaçlarım değişti efexor 150 mg olarak bugüne kadar devam ettim.ilacımı içmediğim ilk gün herhangi bi zorluk yaşamadığım halde 2. günü bütün vücutta uyuşma,mide bulantısı,ateş basma,üşüme vb birçok yan etkiyle karşılaştım her defasında içmicem dememe rağmen madde bağımlısı gibi ihtiyaç duydum bu ilaca.
            doktoruma gittim artık hayatımda herşeyin normale döndüğünü ilaçları bırakmak istediğimi söyledim ve efexor içmediğim zamnlarda bana zorluk yaşatan yan etkileri söledim.efexoru bırakmanın kolay olmadığını bunu tek başıma yapamıyacığımı söledi.peki siz yardım edin dedim nasıl bırakırım mg düşürelim ama zorlanırsın bırakamazsın dedi 150mn dan tekrar 75 mg düşürdük fakat hiç kolay olmadı.
            bugün 5. günüm 75 mg da almıyorum ama doktorum karşı çıktı buna çok zorlanıcağımı söyledi ve dediği gibi oldu.
            arkadaşlar yemin ediyorum şuan madde bağımlısından farkım yok içmemek için mücadelemin 5. günü ama bu 5 gündür kafamı yastıktan kaldıramadım ölü gibi hep yattım.Söylemek belki bana düşmez ama doktor kontolündeki bu ilaca başlamadan önce bırakmanın zorluklarını düşünün ve size kolay bırakabiliceğiniz ilaçlarla tedavi uygulasın.yeşil reçete ilacları bile kullandım ama bu kadar lanet bi ilaç değildi hiç biri.
            Allah herkesin yardımcı olsun .
            önce sağlık inanın o yüzden dikkat edin

NOT: bi formda arkadaşımız 150 mg başladığını yazmış
            hiçbir doktor ilk etapta 150 mg başlatmaz önce düşük mg başlatır ki buda 75 mg en düşüğü sonra yükseltir.bu hemen hemen tüm ilaçlar için aynıdır.
            arkadaşım, seni buradaki yorumları dikkate almaman konusunda uyarıyorum. bu konuyu açan arkadaş kafasına göre ilacı bırakma çalışmaları yürüttüğünden ötürü başarısız olmuş ve acı çekmiş. ben 1 yıldır bu ilacı kullanıyorum. daha da ağır olan kırmızı reçeteli concerta ilacını kullanıyorum. bırakması zor mudur? elbette kolay değildir, mg azaltılarak uzun zamanda bırakılır. ben iyi oldum, haydi tmm yarın bırakıyorum diye olmaz bu iş. nitekim, konuyu açan arkadaşımız da 150 mg la iyileştiğini iddia ediyor, ancak bunu bütün doktorlar bilir ki 150 mg tedaviyi tamamlamak için yeterli doz değildir. ayrıca simge arkadaşımız, kafasına göre de ilacı bırakmaya çalışmış, buradan da anlayabiliriz ki kendisi güvenilir bir kaynak değildir. daha hafif ilaçlar kullanmanızı öneriyor ve size en büyük kötülüğü yapıyor. şunu bilin ki hafif ilaç vakit kaybıdır, sizi oyalar, uyutur, misal prozac!!!

Lütfen bu şahsın dediklerini ciddiye almayınız, doktorunuzla inatlaşmayınız, sözünden çıkmayınız.

simge hanım iddialarınız ilacı kafanıza göre cahilce bırakma denemelerinizden kaynaklanıyor. cahilce iş yapmanızın cezası olarak acı çekmeniz yetmiyormuş gibi, birde tedavilerinin başında olanları yanlış yönlendiriyorsunuz. ilaç bırakmak kolay değildir, kolay bırakılan ilaç değildir, ilacı 5 günde bırakabileceğinizi düşündüyseniz safsınız. antidepresan bırakmak zordur, ZOR!!!
            tedavi daha da zor!!!

tedavilerinin başında olan hastaların bilgisizzliğinden yararlanarak kendinizi bilirkişi ilan etmişsiniz, eğer tartışmak istediğiniz, veyahut da merak ettiğiniz bir konu varsa, buyurun ben yardımcı olayım, insanların kafasını yanlış izlenimlerinizle bulandırmayın. Bilginize!!!!!

Yorum

3 gündür efexor 75 mg kullanıyorum hiçbir etkisi olmadı:s hala hiçbir şey yapmak istemiyorum.biraz baş ağrısı var ama sebebi başka olabilir çünkü ben de baş ağrısı zaman zaman olur.

Yorum

efexor u annem aldı ve nerdeyse 2 ayı bana zindan etti çok sinirleniyodu sürekli kızıyodu sonra lustrala geçti şimdi gayet iyi büüyk konuşmayayım ama kullandığım antidepresanlar içinde efexor hiç olmadı ve olmayacak çok korkuyorum valla

Yorum

Sn. Ceren Avman

Konuyu 2007 açmıştım aradan baya uzun zaman geçmiş tesadüfen yorumunu okudumda siz beni yargılama hakkına sahip değilsiniz bu birincisi Diğer bir konu ise hastalar buraya kadar üye oluyor iyileşmek adına paylaşımlarda bulunuyor ve araştırıyorsa bilgisiz olarak nitelendiremezsiniz. İlaç konusunda eğer sağlıklı okusaydın anlardın ki yapmamışsın görebiliyorum bırakmanın ne kadar zor olduğunu paylaştım.Ayrıca kullanan bir çok insanda deneyimlerini paylaşmış okuduysan olumlu şeyler pekde yok!! Bu arada o günden sonra o ilacı bıraktım senin ifadfe ettiğin başarısızlığı yaşamadım 6. günde bıraktım ) bidaha dönmedim evet antideprasan hala kullanıyorum tedavime devam ediyorum ama o ilaçla değil )) Tartışmak istediğim bir konu yok teşekkür ediyorum, çünkü bir tartışma platformu değil burası umarım farkındasınızdır. O yüzden beni baz alarak mesajlarınıza konu yaratmayın sanırım sinirleriniz bozuk sizin tartışacak birilerini arıyorsunuz ama bu ben olmıcam
                  Orjinal yazı sahibi: ceren avman View Post

simge hanım iddialarınız ilacı kafanıza göre cahilce bırakma denemelerinizden kaynaklanıyor. cahilce iş yapmanızın cezası olarak acı çekmeniz yetmiyormuş gibi, birde tedavilerinin başında olanları yanlış yönlendiriyorsunuz. ilaç bırakmak kolay değildir, kolay bırakılan ilaç değildir, ilacı 5 günde bırakabileceğinizi düşündüyseniz safsınız. antidepresan bırakmak zordur, ZOR!!!
                  tedavi daha da zor!!!

tedavilerinin başında olan hastaların bilgisizzliğinden yararlanarak kendinizi bilirkişi ilan etmişsiniz, eğer tartışmak istediğiniz, veyahut da merak ettiğiniz bir konu varsa, buyurun ben yardımcı olayım, insanların kafasını yanlış izlenimlerinizle bulandırmayın. Bilginize!!!!!
                  BAŞINI G&Ouml;ĞS&Uuml;ME YASLADIĞINDA TEK BİR D&Uuml;ŞMANIM VARDIR; ODA GE&Ccedil;İP GİDEN ZAMAN<br /><br /><div align="center">&Ouml;MR&Uuml;MMM</div>

Yorum

Versin valla )

Orjinal yazı sahibi: Simao View Post
                    yeter ya yeter bu efexorun Allah belasını versin...
                    BAŞINI G&Ouml;ĞS&Uuml;ME YASLADIĞINDA TEK BİR D&Uuml;ŞMANIM VARDIR; ODA GE&Ccedil;İP GİDEN ZAMAN<br /><br /><div align="center">&Ouml;MR&Uuml;MMM</div>

Yorum

• simge sana ne teshisi konulmustuda efexora baslamistin..onu kendi isteginle birakabildikten sonra hangi hapa basladin..tedavin hala devam ediyor sanirim..

Yorum

• Kullanmadıgım halde niye baktıgımı düşünüyorum şu anda :tinysmile_fatgrin_t
                        Never Back Down

Yorum

• arkadaslar esim eylul ayindan bu yana efexor kullaniyordu.75 le basladi,ocakta 15o ye gecti..tum dunyasi degisti..sacma sapan bir insan oldu..yarilma noktasina geldik.2-3 ay ayri yasadik..cekmedigim cile kalmadi o igrenc hapa basladigindan bu yana..darmadaginik olduk..ben yasadiklarimizin bu haptan dolayi oldugunu biraz arastirinca buldum,ama biraz gec kaldim mart ayinda anlayabildim efxorun ne oldugunu..internetten arastirmaya baslayinca ilk bu forum u buldum,yazilanlari okuyunca okuduklarimla yasadiklarimizin cogunun ortustugunu gordum.hemen tanidigim eczaci ve psikiyatirlarla gorustum.yasadiklarimizi anlattigimda hepside bu ilaca isaret etti.ilaci veren dr.u buldum ve cok kizdim.olabilir bazi ilaclar bazi insanlara yardimci olmayabilir,ters etkileri olabilir dedi.birabilirse biraksin dedi.ben de bir eczaci arkadsin tavsiyesi uzurine 20 gun once tupleri kendim actim.10 tanesinin yarisini bosalttim.75 lik yaptim yani.geri kalan son 10 taneyide 1/4 e dusurdum.tabiki yiyce azllttigimiz icin etkileri basladi.1 haftadir geceleri titreme ve cok siddetli bas agrilari oluyor.bugun hapsiz 3.gunumuz..su uc sey cok oluyor.halsizlik-siddetli basagrisi ve asiri sinir...bazende ben birakamicam bu hap diye zayif dusuyor..hissettigim bu depresyon ilaclarina alisanlarin tek basian birakmalari cok zor.cok guclu olmalari lazim..kesinlikle aile destegi lazim..1 aydir 2 cocukla ve evin herseyoyle ben ilgileniyorum.yemek dahi yaptirmiyorum,zaten ayaga kalkcak hali yok..yasadiklarima istinaden tavsiyem bence bu hapi kullanmadan once 3 kere dusunun.cok zor donem ve birakmasi cok zor.
                          Simdi aklima takilanlari size sormak istiyorum,bu hapi birakip burda paylasan arkadslardan yardim istiyorum.
                          1.yaklasik ne kadar surede normale doner?
                          2.tekrar o hapi veya depresyon hapi icmek istermi,aliskanliktan dolayi?
                          3.su an belirttigim rahtsizliklari var ama iyi gidiyoz,daha asiri rahatsizliklar olabilirmi,ne gibi?
                          4.hapin en belirgin ozeliklerinden olan kabizlik ve libido dusuklugu ne kadar sure icinde gecer..yani normale donebilir.muhakkak bu hapin kimyasallari beyne yerlesiyor cunkunerdeyse bir yil oldu basliyali.ne kadar surede beyinden bu kimyasallar atiliyor acaba.
                          5.bu kadar uzun sure depresyon kullanan bir insanin ic organlari (ornek karaciger) kotu etkilenmis olabilirmi,saglikli olmasi icin neler yapmamiz lazim.
                          yardimci olacaginizi umuyorum ve simdiden tesekkur ederim..

Yorum

• Merhaba arkadaşlar. Hemen hemen tğm insanların bugüne kadar en az bir defa stresten şikayetçi olduğunu düşünmekteyim kimimiz bunu sadece ruhsal bir çökkünlük olarak yaşıyoruz kimimizde ise bedensel yakınmalara kadar gidebiliyor. Ben psikolojik danışmanım içtenlikle ifade etmek istiyorum ki 1 yılı aşkın bir süredir ben de değişik antidepresanlar kullandım şu anda da efexor ve zestat adlı iki ilaç kullanıyorum. Bugüne kadar zanax lustral desyrel ilaçlarını kullandım ancak dürüstçe söylemeliyim ki ben çok dirençli bir hastaydım ve ilaçları kafam göre kullanırdım ya fazla alırdım ya birden keserdim nitekim 3-4 ay kadar bir süre ilaç kullanmadan ve tabi psikiyatriste gitmeden geçirdim ancak bu arada dahiliye - üroloji- beyin cerrahı- gastrontoloji- kadın hastalıkları uzmanı- endokronoloji doktorlarını neredeyse her hafta birine giderek ziyaret etmeye başladım tüm tahliller (her bölümde) kan değerleri vs.. Normal. Nitekim tanı : Psikolojik dendi çoğu uzman tarafından farklı zamanlarda... 1 hafta kadar bir süre bugüne kadar neden psikiyatrik tedavilere direnç gösterdiğimi çözmeye çalıştım ve sonunda gerçekten tedaviyi istediğime hayatımın her saniyesini anlamlı yaşamak istediğime zor bir süreç olacağına ancak deneyebileceğime karar verdim. Ailemden ve yakın 1-2 arkadaşımdan destek aldım çünkü her ne kadar kararlı da olsam tedavi başladıktan 1-2 hafta sonra yine düzensiz ilaç kullanabileceğimi düşünüyordum. üniversite yıllarımda psikiyetrik ilaçlarla ilgili bir sunu hazırlamıştım biz psikolojik danışmanlar ilaçlarla ilgili derinlemesine bilgi öğrenmeyiz çünkü çalışma alanımız değil. Ama gerek öğrendiklerim gerekse yaşantılarıma dayanarak söylüyorum ki evet psikiyatrik ilaçlar vücüdumuzda inanılmaz değişiklikler yapıyor (gerek olumlu gerekse olumsuz) nitekim içtiğimiz ağrı kesicinin de inanılmaz boyutta benzer değişiklikler yaptığını biliyorum sonuçta kimyasal bir madde alıyoruz bu ister psikiyatrik bir ilaç olsun ister ağrı kesici ister antibiyotik vs..
                            Her ilaç her insan üzerinde elbetteki aynı etkiyi yaratmayacak ve malesef doktorların da bunu denemeden öğrenmesi mümkü değil çünkü her insanın biyolojik yapısı farklı. Ancak hiç bir uzmanın etik kurallara bağlı olmak kaydıyla sizi kobay gibi kullancaklarını zannetmiyorum arkadaşlar. Burda size iş düşüyor biraz da eğer tedaviye direnç göstermeyip hekiminize güvenirseniz ve gerçek problem durum ne ise onu çözmek için çabalarsanız 2-4 hafta içinde doktorunuzun mutlaka size uygun tedaviye karar vereceğine inanıyorum.siz yeterki gerçketen tedaviyi isteyip bu konuda doktorunuzla işbirliği içinde olun. Tekrar hatırlatmak istiyorum her ilaç her insan üzerinde farklı etkiler yaratabilir bu nedenle ilaç kullanan arkadaşlarımız yorumlara çok odaklanmadan doktorları ile işbirliği içinde olurlarsave kafanıza ilaçla ilgili takılan soruları doktorunuzla paylaşıp onlardan bilgi alırlarsa daha olumlu sonuçlar elde edeceklerdir. şunu da belirtmek istiyorum antidepresan ya da ansipsikolitik ilaç kullanırken sürkeli internette araştırıp yok yere kuruntu yaparız kendimize ancak bir antibiyotik kullanırken bunu çoğu kişinin yaptığını zannetmiyorum. Ki bu söylediğimi dürüst olmak gerekirse ben de yapıyorum çoğu zaman ancak bu forum sitesinde birbirimizn problemelerini bilmeden anlamadan biyolojik yapılarımızı bilmeden en önemlisi bu konunun uzmanı olmadan birbirimizin kullandığı ilaçlarla ilgili yorum yapmak bana çok doğru gelmemekte hepinize sağlıklı bir ömür dilerim. ( bu arada artık tedaviye dirençli değilim uzmanıma güveniyorum ve inanın kendimi çok daha iyi ve mutlu hissediyorum)

Yorum

• Herkese selamlar.

Ben de Efexor 150'yi 6 sene aralıksız kullandıktan sonra başka bazı ilaçlara geçiş ile birlikte, doktorumun kontürolünde ve talimatıyla 3-4 aylık bir zaman diliminde kademeli olarak bırakmada vardığım ilaçsız 5 gün aşamasında, geçtiğimiz haftayı günlerin tamamında kafaya tokmakla vuruluyormuş hissi, elektrik akımı hissi, dişlerin çok kısa bir süre kerpetenle çekilip geri bırakılmasına benzer bir his, irkilmeler, yer yer çok yoğun sersemlik, ateş, üşüme, titreme, etlerde seğirme, uyku bozukluğu, gerginlik, ve öfke patlamaları, isteksizlik, takatsizlik, iştahsızlık ve sindirim sistemi bozulmaları (ishal ile kabız arasında gelgitler) gibi pek çok şikayeti zaman zaman yoğun, zaman zaman hafif yaşadıktan sonra bir taraftan konuyla ilgili bilgi arayışında internette arama yaparken ve bir taraftan da dayanamayıp bir 37,5 mg doz daha aldıktan sonra dün sabah saatlerinde bu sayfaya rastladım.

İnsanların başına gelenleri okuduğumda hiç şaşırmadım. Efexor'un bırakırken nasıl sıkıntılar yaşatabildiğine dair yalnızca Türkiye'den değil, dünyanın her tarafından sayısız materyale daha önce rastlamış. Unutkanlık eseri bir dozumu atlayınca ertesi gün akşam saatlerine yakın hissetmeye başladıklarım da bırakma girişimimde beni neler beklediğine dair yeterince işaret vermişti. Daha önce iki kere bıraktığım Prozac bunun yanında hiç ama hiç zorluk yaşatmamıştı. Özellikle Efexor ve bir diğer ilacın daha böyle kötü etkiler oluşturduğunu doktorum kendisi aktarmış bulunmaktadır. Bunun muhtemel sebebi ise Efexor XR'nin diğer ilaçlara nazaran çok kısa yarılanma ömrüre karşılık 24 saate varan uzatılmış salınım yapısı yanında belki de serotonin ilebirlikte norepinefrin sistemi üzerinde de etkisi bulunması. Uzatılmış salınım, vücudu bu ilacın günün her dakikasında içinde bulunmasına alıştırırken 24 saatlik salınım süresi dolup kısa süre içerisinde ilaç kalıntıları vücuttan atıldığında yoğun yoksunluk belirtileri ortaya çıkmakta.

Yabancı bir takım kaynaklarda bırakma sürecini daha rahat atlatılır kılmak amacıyla 37,5 mg'lik dozun tablet formunun küçük ve daha küçük dozlara bölünerek vücudun ani kesinti etkilerinden kurtarılmasını amaçlayan bir takım programlara rastlamaktayım ancak dün sabah danıştığım mahallemin eczanesinde 37,5'lik tablet yoktu ve artık üretilip üretilmediği konusunda da bilgi veren olmadı. Yarın sabah daha merkezi eczanelerden gereğinde merkez depolarına danışmalarını da talep ederek daha fazla bilgi isteyeceğim. Tablet formuna mutlaka ulaşmam gerektiğine inanıyorum aksi takdirde ne kadar süreceğini de kestiremediğim bu yoksunluk belirtileri hele de benimki gibi yüksek dikkat ve sabır gerektiren bir işte çalışırken hayatımı cehenneme çevirmesi kaçınılmaz. Doktorumun uygulattığı önce gün aşırı, sonra üç günde bir, daha sonra 4 günde bir ve böylece devam eden bırakma programının çok verimli olacağını düşünmüyorum çünkü boş bırakılan süreler sonunda vücut tekrar alışkın olduğu en son doza kavuştuğu için olumsuz etkileri kırmaya olanak bulunmamaktadır. 37,5 mg tablet formunun da neden rahatça bulunamadığı ise ayrı bir muamma. Hele bu form üretimden tamamen kaldırılmış ise bana göre üretici firma bu konuda ciddi ve tatmin edici bir açıklama yapmalıdır.

Son olarak da bu konuda yazılıp çizilmesine yapılan itirazlara yönelik bir kaç sözüm olacak. Öncelikle insanların sağlığı, vücutlarına giren yapay bir madde ve paraları söz konusu ise başlarına gelmesi muhtemel olan şeyler hakkında bilgi sahibi olma hakları olduğuna inanıyorum. Özellikle başlarına gelmesi muhtemel yazdım ki bunları herkes illa ki yaşayacak diye bir şey yok elbette. Ya da kimi bünyeler bazı belirtileri hisseder, bazılarını hissetmez, kimisi çok yoğun hisseder kimisi hafif atlatır, kimi üç-dört günde atlatır, kimininki günler, belki haftalar alır. Ancak bu ihtimaller herkes için geçerlidir. O nedenle ben de bu ilaca yeni başlamış ve ya başlamak üzere olanlara kesinlikle iki kere düşünmelerini ve imkan dahilindeyse doktorlarından başka bir ilaç veya ilaç kombinasyonu talep etmelerini tavsiye ediyorum. Sonuç itibariyle ileride katlanmak zorunda kalacakları sıkıntı ilaçtan edinecekleri yararı kat kat aşabilir.

Öncelikle aşamadığınız sorununuzun ne olduğunu iyice bir irdeleyip bunun üstesinden gelebilmek için nelere ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve kendinize bir hedef belirleyip buna odaklanın. Sonuçta güçlü bir motivasyon ile hayatınızda yapacağınız değişiklikler, bu sorunu daha rahat kullanılabilen bir ilacın desteğiyle aşmanızı sağlayabilir. Kendimle ilgili yaptığım değerlendirmede depresyon tanısı aldığım 11 yıl öncesine kıyasla kendime bakış açım ve güvenimle ilgili çok yol aldığımı görüyorum. O zamanlar eksiklik kabul ettiğim şeylerin aslında önemsiz birer detay olduğunu, hayatta asıl önemli olan pekçok başka şey bulunduğunu, benim konumumda bulunan pek çok insana kıyasla çok sayıda artım olduğunu ve pek çok alanda diğerlerine nazaran daha tercih edilebilir olduğumu bu süreç içerisinde yavaş yavaş öğrenmiş bulunmaktayım. Tabi aynı zamanda kendime yaptığım yatırımlar, edindiğim yeni nitelikler ve kendi kendime öğrettiğim bazı hususlar bunda çok etkili oldu. Benim tek dez avantajım tüm bunlar olup biterken tamamen yalnız olmam, el yordamıyla kendi kendime bir şeyler arayıp bulmaya çalışmamdı. Belki siz daha sağlam bir destek ve bilinçli bir yol gösterenle daha hızlı yol alabilir, sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Hakkımızda olacakların tamamen değilse bile önemli bir ölçüde bizim elimizde olduğuna inanıyorum.

Zor veya nispeten kolay; bu mücadelede herkese bol şans diliyorum.

Saygılarımla;

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: simge_3026 View Post
                                sevgili arkadaşlar siz bu ilaçdan memnn olabilirsiniz fakat bu ilacı ciddi anlmada tedavi görüp kullanan kimseler özellikle uzun bir zaman dilimi kullanmışsa eminim beni anlıyorlardır.
                                EFEXOR XR yararlarından çok bırakma aşamasında zararlarıyla karşılaşıyorsunuz.şuan ilaca hala devam ettiğiniz için sizin için problem yok ama bırakmak zorunda kalıcaksınız bigün artık yeter diceksiniz o zaman sorun başlıcak!
                                doktor kontolünde bırak demişsiniz ben 3 yıldır sürekli her ay doktoruma gidiyordum bırakmak istediğimi söledim bana bırakamssın dedi daha ne kadar kullanıcağımı sordum belirsiz diye cvp verdi bu durumda başka doktora gittim bırakman çok zor başka ilaca geçelim dedi ama efexor kullanmaya devam mg düşürürüz öle devam edersin düşük mg devam etmende zor olacak hatta devam edemiceğimi düşündüğü için bana bi 75 mg bide 150 mg yazdı yeniden çıkışını bulamadım.

insanlık hali bazen insan almayı unutuyor ertesi gün yerinizden kalkamıyorsunuz.
                                açık ve net söylüyorum kullanmayın kardeşim bu ilacı ve doktorunuz sizi tedavi edeceği zaman ilacın bırakılabilirliği hakkında net bilgiye sahip olup öyle başlayın

bu arada 9. günüm bu gün daha iyim
                                biliyordum 10.ncu günden sonra yan etkiler azalmaya başlıyo bende 150 mg dayım yarın sabah içmicem 15 20 gün dayanırsam tamamdır bıraktım demektir

Var Tabi benimde yaslı sözlerim
                                Akar Kanı cennetin bekledikleri
                                Atar Gibi kalbime girmek İstedi
                                Kendimi Kabrime Gömmek İstedim...

Yorum

İşleniyor...
                                X